Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.10.2018, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.323.2018.1.AT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.323.2018.1.AT

w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków z tytułu wypłaty tzw. rabatu pośredniego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2018 r., poz. 800, ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 17 sierpnia 2018 r. (data wpływu 21 sierpnia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków z tytułu wypłaty tzw. rabatu pośredniego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków z tytułu wypłaty tzw. rabatu pośredniego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca Sp. z o.o. (dalej: Spółka, Wnioskodawca) jest producentem instalacji grzewczych i wodnych. Wnioskodawca jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny. W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca sprzedaje wytworzone produkty na rzecz dystrybutorów. W dalszej kolejności dystrybutorzy sprzedają produkty zakupione od Wnioskodawcy na rzecz swoich klientów (dalej: Odbiorców). Każda ze wskazanych wyżej dostaw, tj. między Wnioskodawcą a dystrybutorami oraz pomiędzy dystrybutorami a Odbiorcami, podlega opodatkowaniu VAT oraz jest dokumentowana fakturą VAT. Wnioskodawca nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży na rzecz Odbiorców, jak również nie wystawia na rzecz Odbiorców faktur VAT.

W celu intensyfikacji sprzedaży oraz zwiększenia jej wolumenu Wnioskodawca podejmuje działania, które mają premiować zakupy dokonywane przez Odbiorców. W tym celu Wnioskodawca zamierza zawrzeć z Odbiorcami umowy w sprawie rabatów pośrednich. Zgodnie z zapisami takiej umowy Spółka wypłaci Odbiorcy rabaty pośrednie, które uzależnione będą od osiągnięcia przez Odbiorcę określonego poziomu zakupów produktów Wnioskodawcy (za pośrednictwem dystrybutora) w danym okresie rozliczeniowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00