Interpretacja indywidualna z dnia 16.10.2018, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.445.2018.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.445.2018.1.MK
Prawo do odliczenia całości podatku VAT w związku z aportem nieruchomości (stadion wniesiony aportem do Klubu Sportowego).
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 sierpnia 2018 r. (data wpływu 22 sierpnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia całości podatku VAT w związku z aportem nieruchomości jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia całości podatku VAT w związku z aportem nieruchomości.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
X Sp. z o.o. (dalej jako: Spółka), funkcjonuje od dnia 13 grudnia 2016 r. i jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. X Sp. z o.o. została założona jako kontynuacja klubów sportowych. Cel jaki przyświecał władzom miasta przy powoływaniu X w formie spółki to ratowanie sportu, reaktywacja systemu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży, zapewnienie przejrzystości i uczciwości finansowania i działania w sferze sportu.
Planowane jest dokonanie aportu wytworzonego przez Gminę kompleksu sportowo-rekreacyjnego, budynków i budowli, a także urządzeń technicznych związanych kompleksem do Spółki, tak aby Spółka mogła wykorzystywać przedmioty aportu do świadczenia usług opodatkowanych podatkiem VAT. W zamian za aport Spółka wyda wspólnikowi udziały w podniesionym kapitale zakładowym. Wartość podniesionego kapitału zakładowego będzie odpowiadać wartości rynkowej przedmiotu aportu z dnia podniesienia kapitału zakładowego (z zastrzeżeniem, że niewielka część wartości aportu zostanie przekazana na kapitał zapasowy reszta z ilorazu wartości przedmiotów aportu i wartości nominalnej udziału w Spółce). Przedmioty aportu będą przez Spółkę wykorzystywane jedynie do czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT (nie do czynności zwolnionych, ani czynności niepodlegających opodatkowaniu podatkiem VAT).