Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.10.2018, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.291.2018.2.BS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.291.2018.2.BS
w zakresie możliwości powstania przychodu i zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych, w związku z dokonywanymi usługami przekazu środków pieniężnych, o których mowa we wniosku.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 11 lipca 2018 r. (data wpływu 18 lipca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości powstania przychodu i zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych, w związku z dokonywanymi usługami przekazu środków pieniężnych, o których mowa we wniosku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 lipca 2018 r. do Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie możliwości powstania przychodu i zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych, w związku z dokonywanymi usługami przekazu środków pieniężnych, o których mowa we wniosku.
Wniosek powyższy nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 14 września 2018 r., Znak: 0111-KDIB1-1.4010.291.2018.1.BS, wezwano do jego uzupełnienia, co też nastąpiło 1 października 2018 r.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca Administrator umowy o świadczenie usług administracyjnych, zgodnie z treścią umowy świadczy usługi, polegające na zarządzaniu środkami finansowymi należnymi Klientowi (spółka X) poprzez przyjmowanie zapłaty za usługi wykonane przez Klienta na rzecz kontrahentów. Następnie w rozliczeniu Administrator przekazuje środki finansowe na konto Klienta zgodnie z jego potrzebami oraz instrukcjami. Należy wskazać, iż Administrator świadczy usługi profesjonalnie oraz opłaca wszelkie należne z tego tyłu daniny publiczne. Administrator przyjmuje środki pieniężne od osoby zlecającej płatność (kontrahent) oraz dokonuje transferu, czyli przekazuje środki pieniężne do odbiorcy (Klienta). Do zadań Administratora należy więc przyjęcie płatności, jej ewidencja, poinformowanie o otrzymanej wpłacie Klienta oraz ewentualne ustalenie czy pozostali kontrahenci Klienta opłacili otrzymane faktury. W przypadku ustalenia, że którykolwiek z kontrahentów nie dokonał wpłaty, wnioskodawca informuje o stwierdzonym fakcie Klienta. Działalność Wnioskodawcy polega więc na świadczeniu usług przekazu środków pieniężnych, w tym jednorazowych przekazów. Wykonywane transakcje płatnicze przebiegają pomiędzy: płatnikiem (kontrahentem) a końcowym odbiorcą (spółką X), zaś dokonywane są za pośrednictwem rachunku bankowego Administratora, który rozlicza wykonanie umowy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right