Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.10.2018, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.508.2018.1.ISZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.508.2018.1.ISZ
opodatkowanie sprzedaży składników majątkowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa ustawy
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 września 2018 r. (data wpływu 13 września 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży składników majątkowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 września 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży składników majątkowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. W ramach swojej struktury majątkowej i organizacyjnej dokonała wyodrębnienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa (dalej: ZCP). Obecnie planowane jest jej odpłatne zbycie na rzecz innego podmiotu. Nabywcą nie będzie podmiot powiązany ze Spółką.
Działalność Spółki wykonywana jest w dwóch różnych obiektach (każdy odrębny obiekt tworzy salon samochodów oraz serwis pojazdów samochodowych). Wydzielona ZCP dotyczy jednego z obiektów, w którym prowadzona jest sprzedaż dilerska aut oraz świadczone są usługi serwisowe samochodów. Działalność ta jest prowadzona odrębnie (niezależnie od siebie) od pozostałej działalności Spółki, jaką jest serwis oraz sprzedaż aut (drugi obiekt) oraz blacharni, w której prowadzona jest naprawa szkód komunikacyjnych (osobny obiekt). Działalność była prowadzona w ramach dwóch niezależnych spółek do 2010 roku, w którym nastąpiło ich połączenie w jednym podmiocie (Spółka A), a następnie - po dokonaniu przejęcia - zmieniła swoją nazwę na Spółkę B. Działalność blacharni ma charakter pomocniczy (posiłkowy) wobec pozostałej działalności Spółki. Wykonywana jest tam część prac mechanicznych związanych z likwidacją szkód.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right