Interpretacja indywidualna z dnia 26.09.2018, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.318.2018.1.MS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.318.2018.1.MS
Czy w wyżej przedstawionym stanie faktycznym, Wnioskodawca powinien pobrać zryczałtowany podatek dochodowy od wynagrodzenia wypłacanego podmiotowi niemieckiemu?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 17 lipca 2018 r. (data wpływu 6 sierpnia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzenia wypłaconego podmiotowi niemieckiemu - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 sierpnia 2018 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzenia wypłaconego podmiotowi niemieckiemu.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa) jest polskim rezydentem podatkowym i prowadzi działalność produkcyjną.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wnioskodawca uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności strefowej w zakresie produkcji i handlu wyrobami z metalu.&
W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca nabywa od podmiotu niemieckiego, posiadającego siedzibę na terytorium Republiki Federalnej Niemiec, usługę wynajmu serwerów, tzw. hosting rozumiany jako oddanie do dyspozycji Wnioskodawcy określonej objętości dysku serwera komputerowego w celu przechowywania na nim baz danych Wnioskodawcy.
Podmiot niemiecki nie prowadzi działalności gospodarczej na terytorium Polski, tym samym nie posiada on na terytorium Polski stałej placówki, przez którą całkowicie lub częściowo prowadziłby swoją działalność. Wnioskodawca dysponuje certyfikatem rezydencji podatkowej podmiotu niemieckiego.