Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.09.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.438.2018.2.JŻ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.438.2018.2.JŻ
Określenie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 lipca 2018 r. (data wpływu 13 lipca 2018 r.), uzupełnionym w dniu 6 sierpnia 2018 r., na wezwanie tut. Organu z dnia 24 lipca 2018 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej jest nieprawidłowe,
- prawa do odliczenia podatku naliczonego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 lipca 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego. Wniosek został uzupełniony w dniu 6 sierpnia 2018 r., na wezwanie tut. Organu z dnia 24 lipca 2018 r.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest spółką kapitałową prawa holenderskiego, działającą na terenie Holandii. Spółka jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT w Polsce, również dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych.
Jedynym udziałowcem Spółki jest L. z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.
Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż produktów spożywczych, kosmetyków, olejków eterycznych i olejków do waporyzatora (dalej produkty).
Produkty są oferowane do sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego. Produkty są wysyłane z terytorium Polski do nabywców na terytorium Polski, Unii Europejskiej i krajów trzecich.
Spółka na terytorium kraju współpracuje z Usługodawcą 1. Usługodawca 1 świadczy na rzecz Wnioskodawcy usługę konfekcjonowania. Usługa ta polega na przygotowaniu towaru do dystrybucji. Towarem podlegającym konfekcjonowaniu są butelki i słoiki z kosmetykiem i olejkami eterycznymi. Aktualnie zdarza się, że Usługodawca 1 nabywa etykiety niezbędne do wykonania usługi konfekcjonowania. Pozostałe materiały niezbędne do wykonania usługi są nabywane przez Wnioskodawcę. Docelowo wszelkie materiały niezbędne do wykonania usługi konfekcjonowania będą nabywane przez Wnioskodawcę. Usługa konfekcjonowania obejmuje pakowanie, foliowanie, etykietowanie i sortowanie zgodnie z wymogami Wnioskodawcy.