Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.08.2018, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.409.2018.1.RK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.409.2018.1.RK

Moment powstania przychodu w przypadku wystawienia vouchera.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 12 lipca 2018 r. (data wpływu 16 lipca 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie momentu powstania przychodu w przypadku wystawienia vouchera jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie momentu powstania przychodu w przypadku wystawienia vouchera.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawczyni w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, zajmuje się sprzedażą voucherów oraz organizacją przejazdów samochodami na torach wyścigowych rozlokowanych na terenie Polski. Voucher jest dokumentem o unikalnym numerze seryjnym (kodzie vouchera). Sprzedaż voucherów na eventy organizowane przez Wnioskodawczynię odbywa się drogą internetową (za pośrednictwem strony internetowej Wnioskodawczyni lub innych portali internetowych). Podmiot wykupujący voucher (dalej jako: klient), dokonuje rezerwacji pojazdu i wybiera miejsce realizacji vouchera (tor). Vouchery mają określony termin ważności, po przekroczeniu którego tracą ważność (termin ważności vouchera upływa w ostatnim dniu sezonu danego roku). Po wygaśnięciu ważności vouchera, klientowi nie przysługuje żadne roszczenie względem Wnioskodawczyni o zwrot zapłaconej kwoty. Vouchery są przekazywane drogą e-mailową, na wskazany przez klienta adres e-mail. Klient otrzymuje voucher drogą mailową od razu po złożeniu zamówienia, lecz jest on aktywowany dopiero po opłaceniu należności. Wydanie vouchera dokumentowane jest fakturą VAT. Na voucherze przesłanym klientowi wskazuje się:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00