Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.08.2018, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.126.2018.1.KB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.126.2018.1.KB
Jeżeli do połączenia Spółek Wnioskodawcy i Spółki A dojdzie w okresie do dwóch lat od daty nabycia przez Spółkę A udziałów w Spółce Wnioskodawcy a spółką przejmującą będzie Spółka Wnioskodawcy to czy Wnioskodawca jako następca prawny, będzie zobowiązany do opodatkowania wypłaconej za rok 2017 r. dywidendy?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 28 maja 2018 r. (data wpływu 30 maja 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania zwolnienia z opodatkowania, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 maja 2018 r., wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zastosowania zwolnienia z opodatkowania, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest spółką prawa polskiego, która podlega opodatkowaniu od całości swoich przychodów w Polsce. 100% udziałowcem w Spółce Wnioskodawcy jest inna polska spółka kapitałowa (dalej: Spółka A lub Wspólnik). Wspólnik podlega opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów i nie korzysta ze zwolnienia w tym zakresie. Wspólnik nabył udziały w spółce Wnioskodawcy w 2017 r. i deklaruje chęć posiadania udziałów przez okres kolejnych dwóch lat.
Za 2017 r. Spółka Wnioskodawcy odnotowała zysk. Najprawdopodobniej zysk zostanie przeznaczony na wypłatę dywidendy.
Wnioskodawca jak i Spółka A należą do międzynarodowej grupy. Wnioskodawca posiada informację, że planowana jest reorganizacja struktury grupy w Polsce mająca na celu zwiększenie efektywności działania grupy na terenie Polski. Reorganizacja może polegać na połączeniu Wnioskodawcy ze Spółką A w drodze połączenia przez przejęcie, w którym spółką przejmującą może być Wnioskodawca lub Spółka A. Do połączenia może dojść przed upływem dwóch lat od daty nabycia przez Spółkę A udziałów w Spółce Wnioskodawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right