Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.08.2018, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.395.2018.1.BM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.395.2018.1.BM
w zakresie ustalenia, czy: - sporządzając zeznanie roczne za bieżący rok podatkowy, Wnioskodawca ma prawo do skorzystania z ulgi B+R w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych, a od nowego roku podatkowego rozpoczynającego się 1 lipca 2018 r. w wysokości 100% ich wartości, - jeżeli prace badawczo-rozwojowe prowadzone przez Wnioskodawcę nie zostałyby zaklasyfikowane jako działalność badawczo-rozwojowa z perspektywy rachunkowej, to czy spełnienie przesłanek dla działalności badawczo-rozwojowej z perspektywy definicji w ustawie CIT, umożliwi Wnioskodawcy skorzystanie z ulgi przewidzianej w art. 18d ustawy CIT, oraz czy do wyodrębnienia kosztów działalności badawczo-rozwojowej, o którym mowa w art. 9 ust. 1b ustawy CIT, wystarczy ujęcie tych kosztów, w stosunku do których Wnioskodawca zamierza skorzystać z ulgi podatkowej, w odrębnej ewidencji pomocniczej prowadzonej przez Wnioskodawcę.
Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 15 czerwca 2018 r. (data wpływu tego samego dnia), uzupełnionym 1 i 2 sierpnia 2018 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie ustalenia, czy:
- sporządzając zeznanie roczne za bieżący rok podatkowy, Wnioskodawca ma prawo do skorzystania z ulgi B+R w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych, a od nowego roku podatkowego rozpoczynającego się 1 lipca 2018 r. w wysokości 100% ich wartości (pytanie oznaczone we wniosku nr 2),
- jeżeli prace badawczo-rozwojowe prowadzone przez Wnioskodawcę nie zostałyby zaklasyfikowane jako działalność badawczo-rozwojowa z perspektywy rachunkowej, to czy spełnienie przesłanek dla działalności badawczo-rozwojowej z perspektywy definicji w ustawie CIT, umożliwi Wnioskodawcy skorzystanie z ulgi przewidzianej w art. 18d ustawy CIT, oraz czy do wyodrębnienia kosztów działalności badawczo-rozwojowej, o którym mowa w art. 9 ust. 1b ustawy CIT, wystarczy ujęcie tych kosztów, w stosunku do których Wnioskodawca zamierza skorzystać z ulgi podatkowej, w odrębnej ewidencji pomocniczej prowadzonej przez Wnioskodawcę (pytanie oznaczone we wniosku nr 6)
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right