Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.07.2018, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.381.2018.1.NF, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.381.2018.1.NF

Sprzedaż mienia Wnioskodawcy nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 w zw. Z art. 2 pkt 27e ustawy oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 czerwca 2018 r. (data wpływu 13 czerwca 2018 r.), uzupełnionym w dniu 17 lipca 2018 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, czy sprzedaż mienia Wnioskodawcy nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 w zw. z art. 2 pkt 27e ustawy oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 czerwca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, czy sprzedaż mienia Wnioskodawcy nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 w zw. z art. 2 pkt 27e ustawy oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego. Wniosek uzupełniono w dniu 17 lipca 2018 r. o brakującą opłatę.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Zdarzenie przyszłe dotyczy zagadnienia interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącego podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia od opodatkowania czynności związanych ze sprzedażą zorganizowanej części przedsiębiorstwa związanego z eksploatacją złoża A oraz B (Segment I), a więc zespołu składników niematerialnych i materialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w rozumieniu art. 55 Kodeksu cywilnego, na rzecz podmiotu trzeciego, tj. spółki pod firmą C. Przy czym w tym miejscu wskazuje się, że z uwagi na ciągły charakter czynności i działań podejmowanych przez zorganizowaną część przedsiębiorstwa stanowiącego A oraz B na dzień zawarcia umowy przenoszącej własność przedmiotu niniejszej sprzedaży wartość należności (wierzytelności) przysługujących sprzedającemu w ramach tej zorganizowanej części przedsiębiorstwa będzie równa zeru. Tym samym, na kupującego nie będą przechodzić wraz ze zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa należności (wierzytelności) należne od kontrahentów sprzedającego za dostawy kruszyw.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00