Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.07.2018, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.167.2018.1.KK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.167.2018.1.KK

powstania przychodu podatkowego z tytułu wniesienia do Spółki Osobowej wkładu niepieniężnego, powstania przychodu podatkowego z tytułu wniesienia do Spółki Osobowej wkładu niepieniężnego po przekształceniu Spółki Osobowej w spółkę akcyjną.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 maja 2018 r. (data wpływu 1 czerwca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • powstania przychodu podatkowego z tytułu wniesienia do Spółki Osobowej wkładu niepieniężnego jest prawidłowe,
  • powstania przychodu podatkowego z tytułu wniesienia do Spółki Osobowej wkładu niepieniężnego po przekształceniu Spółki Osobowej w spółkę akcyjną jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 czerwca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu wniesienia do Spółki Osobowej wkładu niepieniężnego oraz z tytułu wniesienia do Spółki Osobowej wkładu niepieniężnego po przekształceniu Spółki Osobowej w spółkę akcyjną.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

T. oraz S. sp. z o.o. (dalej: S.) są osobami prawnymi, będącymi polskimi rezydentami podatkowymi podlegającymi nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce, zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o CIT. S. w ramach swojej działalności posiada system online z treściami edukacyjnymi i za jego pomocą realizuje projekt pt. A (dalej: A), w ramach którego S. realizuje program edukacyjny na platformie e-learningowej dla przedsiębiorców. S. świadczy w formie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, usługi edukacyjne, oferowane na platformie e-learningowej. Forma przeprowadzania programu edukacyjnego obejmuje: szkolenia internetowe, telekonferencje, nagrania online, dyskusje online, materiały i ćwiczenia w formie kwestionariusza online lub do pobrania w formacie .pdf, .doc, .mp3, .mp4 i inne. Program edukacyjny, realizowany za pomocą platformy, uczy przedsiębiorców umiejętności menedżerskich, przedstawia nowe rozwiązania z dziedziny zarządzania, zapewnia uczestnikom stosowne ćwiczenia praktyczne. S. zapewnia uczestnikom dostęp do platformy edukacyjnej oraz do materiałów edukacyjnych i obsługę klienta. Platforma internetowa, w której udostępnione są kursy edukacyjne, automatyzuje sprzedaż kursu, zakup abonamentu, planu ratalnego, realizuje plan szkoleniowy, wystawia faktury, wyświetla raporty menedżerskie, itp.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00