Interpretacja indywidualna z dnia 27.03.2018, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.120.2018.1.MT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.120.2018.1.MT
W zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 lutego 2018 r. (data wpływu 14 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka z o.o. (dalej jako Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi za pośrednictwem Internetu, cyfrową dystrybucję licencji na korzystanie z gier wideo do prywatnego użytku (dalej jako Cyfrowa Dystrybucja Gier), których odbiorcą są osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej z całego świata, w tym również osoby posiadające stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dalej jako Klienci).
Dodatkowo Spółka prowadzi na rzecz Klientów cyfrową dystrybucję treści elektronicznych polegającą na dostarczaniu dodatkowych elektronicznych treści w ramach gier typu free2play (dalej jako Cyfrowa Dystrybucja Treści). Cyfrowa Dystrybucja Gier oraz Cyfrowa Dystrybucja Treści są dedykowane różnym platformom sprzętowym np. PC i MAC. Dostarczenie gier wideo oraz treści elektronicznych do Klienta następuje poprzez pobranie plików/danych z platformy internetowej, po uprzednim dokonaniu 100% płatności za złożone zamówienie. Klienci dokonujący zakupu będą dokonywać płatności m.in. kartą płatniczą, systemem płatności typu prepaid (np. Paysafecard) lub za pośrednictwem systemów płatności internetowych udostępnianych Klientom przez platformy takie jak PayPal. Procesowanie płatności odbywa się za pośrednictwem wyspecjalizowanych podmiotów-agentów rozliczeniowych (dalej jako Pośrednik) umożliwiających podmiotom gospodarczym przyjmowanie płatności, w szczególności bezgotówkowych, dokonywanych przy użyciu elektronicznych instrumentów płatniczych. Środki te są gromadzone na koncie Pośrednika, z którym Wnioskodawca zawarł umowę na świadczenie usług związanych ze zbieraniem płatności od Klientów. Pośrednik zobowiązany jest dokonywać przelewu zebranych środków na konto Wnioskodawcy. Spółka, na koniec każdego dnia, ale nie rzadziej niż raz w tygodniu, ma możliwość pobrania sumarycznego zestawienia zebranych płatności za gry wideo/treści elektroniczne nabywane przez Klientów.