Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.03.2018, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.51.2018.1.IK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.51.2018.1.IK

w zakresie uznania zespołu składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa Wnioskodawcy

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 i art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z 17 stycznia 2018 r. (data wpływu 24 stycznia 2018 r) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT zespołu składników materialnych i niematerialnych (Zakład) jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 stycznia 2018 r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m.in. podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT zespołu składników materialnych i niematerialnych (Zakład) jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT.

We wniosku złożonym przez:

  • Zainteresowanego będącym stroną postępowania I. (Sprzedawca),
  • Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania S. (Nabywca)

przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

I. (dalej: I lub S lub S) jest producentem drobiu oraz przedsiębiorstwem przetwórstwa drobiu.

Spółka posiada dwa główne zakłady produkcji - w O. oraz w L. i T. koło L. Zakład w O. prowadzi ubój i dzielenie indyków oraz produkuje przetwory z mięsa drobiowego, głównie indyczego. Zakład w L. specjalizuje się w produkcji tuszek, elementów z kurcząt a wylęgarnia w T. produkcją piskląt i kurcząt. Dodatkowo, w zakładzie w L. prowadzona jest również sezonowa działalność dotycząca usługowego uboju gęsi (działalność ta ma jednak charakter poboczny biorąc pod uwagę główną działalność tego zakładu).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00