Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.03.2018, sygn. 0111-KDIB4.4014.12.2018.2.PB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB4.4014.12.2018.2.PB

w zakresie skutków podatkowych sprzedaży prawa wieczystego użytkowania działki.

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 12 stycznia 2018 r. (data wpływu 12 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży prawa wieczystego użytkowania działki jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 stycznia 2018 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży prawa wieczystego użytkowania działki.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca z siedzibą na terytorium Polski, zarejestrowany na terytorium Polski na potrzeby podatku od towarów i usług (dalej też: Spółka), planuje zakup od spółki z siedzibą na terytorium Cypru (dalej: Sprzedawca), prawa użytkowania wieczystego działki (dalej: Nieruchomość), położonej w Polsce. Działka oznaczona jest nr 126, a jej obszar wynosi 1,4129 ha.

Sprzedawca nie posiada siedziby działalności gospodarczej ani stałego miejsca prowadzenia działalności na terytorium Polski. W szczególności Sprzedawca nie posiada na terytorium Polski oddziału ani innej zarejestrowanej jednostki, nie zatrudnia w Polsce pracowników bądź też innego personelu, jak również nie posiada w Polsce stałego zaplecza techniczno-materialnego. Sprzedawca nie jest również zarejestrowany na terytorium Polski na potrzeby podatku od towarów i usług. Forma prawna spółki cypryjskiej to odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka ta jest wpisana do rejestru spółek na terytorium Cypru. Podmiot ten jest również przedsiębiorcą w rozumieniu odpowiednich przepisów prawa cypryjskiego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00