Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 23.02.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.20.2018.1.RD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.20.2018.1.RD

w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla dostawy turbogeneratora wraz z montażem

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 stycznia 2018 r. (data wpływu 11 stycznia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla dostawy turbogeneratora wraz z montażem jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 stycznia 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla dostawy turbogeneratora wraz z montażem.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka D. S.R.O. (dalej Spółka, Wnioskodawca lub Wykonawca) z siedzibą w Czechach, nieposiadająca w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności, jest zarejestrowana w Polsce jako czynny podatnik VAT oraz jako podatnik VAT UE.

Spółka zawarła umowę na dostawę i instalację zespołu generatora turbiny parowej, opcjonalnego wyposażenia dodatkowego oraz opcjonalnych usług dodatkowych ze spółką M. GmbH (dalej Nabywca) z siedzibą w Niemczech w dniu 18 maja 2017 r. (dalej Umowa lub Kontrakt).

Nabywca zarejestrowany jest w Polsce jako czynny podatnik VAT. Nabywca na rzecz którego Wnioskodawca dokonuje świadczenia, o którym mowa we wniosku posiada w Polsce stałe miejsce prowadzenia działalności dla celów VAT. Wnioskodawca dokonuje przedmiotowego świadczenia na rzecz Nabywcy dla tego stałego miejsca prowadzenia działalności.

Spółka nie realizuje świadczenia bezpośrednio na rzecz spółki T. S.A. (dalej Inwestor), a jak wskazano wyżej na rzecz Nabywcy, który następnie dokonuje świadczenia na rzecz Inwestora.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00