Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.02.2018, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.705.2017.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.705.2017.1.RR

W zakresie braku obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku oraz sporządzenia remanentu likwidacyjnego w związku z przekazaniem w formie darowizny części gospodarstwa rolnego jako zorganizowanych części przedsiębiorstwa.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 grudnia 2017 r. (data wpływu 22 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku oraz sporządzenia remanentu likwidacyjnego w związku z przekazaniem w formie darowizny części gospodarstwa rolnego jako zorganizowanych części przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku oraz sporządzenia remanentu likwidacyjnego w związku z przekazaniem w formie darowizny części gospodarstwa rolnego jako zorganizowanych części przedsiębiorstwa.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Do dnia 4 października 2017 r. Wnioskodawca wspólnie z żoną Marią byli właścicielami gospodarstwa rolnego. Gospodarstwo to specjalizowało się w dwóch kierunkach:

  1. hodowla krów mlecznych - produkcja mleczna,
  2. hodowla drobiu rzeźnego (brojlery) - działy specjalne produkcji rolnej.

Wnioskodawca był czynnym podatnikiem podatku VAT. Dużo inwestował kupując maszyny rolnicze, budując budynki inwentarzowe. Na podstawie faktur zakupu był odliczany VAT.

Dnia 4 października 2017 r. w formie aktów notarialnych zostały sporządzone dwie umowy darowizn:

  1. dla syna Wiktora darowano grunty rolne o pow. 34 ha wraz z budynkami inwentarskimi (obora, wiaty, itp.) z inwentarzem żywym (krowy mleczne), gruntami rolnymi, urządzeniami, maszynami, które stanowią zorganizowaną całość gospodarczą i tworzą gospodarstwo rolne w rozumieniu art. 55 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy wykaz gruntów, budynków i maszyn zawarte są w akcie notarialnym.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00