Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.02.2018, sygn. 0111-KDIB4.4014.446.2017.2.PM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB4.4014.446.2017.2.PM
Czy w związku z otrzymywaniem przez Wnioskodawcę środków pieniężnych w wyniku realizacji Umowy, u Wnioskodawcy powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 14 grudnia 2017 r. (data wpływu 20 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych otrzymywania środków pieniężnych w ramach realizacji zawartej umowy cash poolingu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 grudnia 2017 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych otrzymywania środków pieniężnych w ramach realizacji zawartej umowy cash poolingu.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca należy do międzynarodowego holdingu spółek K. (dalej: Grupa) zajmującego się produkcją i dostawą części i podzespołów dla przemysłu samochodowego na całym świecie, a w szczególności metalowych i hybrydowych zespołów szkieletów strukturalnych nadwozi i podwozi samochodowych.
Wnioskodawca podpisał umowę (dalej: Umowa) ze spółką niemiecką należącą do Grupy K.A. GmbH na podstawie której przystąpił do systemu wspólnego zarządzania płynnością finansową w ramach Grupy (do tzw. cash poolingu). Celem przystąpienia Wnioskodawcy do tego systemu jest poprawa płynności finansowej, optymalizacja obciążeń odsetkowych w ramach Grupy poprzez centralizację zarządzania płynnością, zmniejszenie kosztów finansowania zewnętrznego, zwiększenie efektywności krótkoterminowego zarządzania środkami pieniężnymi oraz efektywne finansowanie zapotrzebowania na kapitał obrotowy uczestników systemu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right