Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.01.2018, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.20.2018.1.MT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.20.2018.1.MT

W zakresie wyłączenia z opodatkowania aportu składników materialnych i niematerialnych oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 stycznia 2018 r. (data wpływu 16 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania aportu składników materialnych i niematerialnych oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 stycznia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania aportu składników materialnych i niematerialnych oraz braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi od dnia 26 lipca 2012 r. (data zawarcia umowy spółki, kiedy to spółka powstała jako spółka w organizacji i data rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym - 27 września 2012 r.) działalność gospodarczą polegającą na realizacji projektów budowlanych, celem ich następnej sprzedaży, tj. działalność deweloperska. Spółka na bieżąco nabywa nieruchomości gruntowe, na których realizuje budynki związane z działalnością deweloperską. Celem realizacji ww. budynków Wnioskodawca zawiera umowy z wykonawcami lub generalnymi wykonawcami robót budowlanych. Spółka - Wnioskodawca na stałe - w ramach umów o pracę posiada trzech pracowników.

Wnioskodawca zamierza przystąpić do spółki komandytowej w charakterze komplementariusza (do spółki, która do dnia przystąpienia Wnioskodawcy nie będzie dokonywała żadnych czynności związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą skutkujących powstaniem obowiązku związanego z podatkiem od towarów i usług). Wnioskodawca przystępując do spółki komandytowej wniesie do niej aportem całe przedsiębiorstwo Wnioskodawcy stanowiące zespół składników materialnych i niematerialnych - zorganizowany - przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej. Wraz z przeniesieniem (wniesieniem) całego przedsiębiorstwa do spółki komandytowej, spółka komandytowa przejmie wszelkie zobowiązania jakie posiada Wnioskodawca w stosunku do dowolnych osób.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00