Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2018, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.878.2017.1.KT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.878.2017.1.KT

Wyłączenie z opodatkowania VAT transakcji zbycia składników majątkowych Wnioskodawcy (jako komandytariusza) w drodze aportu do zakładanej spółki komandytowej, z wyłączeniem niektórych zobowiązań oraz praw do nieruchomości.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 listopada 2017 r. (data wpływu 1 grudnia 2017 r.), uzupełnionym o adres ePUAP w dniu 24 stycznia 2018 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania tym podatkiem transakcji zbycia składników majątkowych Wnioskodawcy (jako komandytariusza) w drodze aportu do zakładanej spółki komandytowej, z wyłączeniem niektórych zobowiązań oraz praw do nieruchomości jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 24 stycznia 2018 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania tym podatkiem transakcji zbycia składników majątkowych Wnioskodawcy (jako komandytariusza) w drodze aportu do zakładanej spółki komandytowej, z wyłączeniem niektórych zobowiązań oraz praw do nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą (zwany dalej: Wnioskodawcą lub Przedsiębiorcą) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT) i zajmuje się głównie produkcją elementów z tworzyw sztucznych, specjalizując się w wypraskach technicznych znajdujących zastosowanie m. in. w branżach maszynowych, elektrotechnicznych oraz budowlanych. Przetwarza wszystkie tworzywa termoplastyczne w tym między innymi: PA, PC, PMMA, ABS, PP, PA6, także modyfikowane włóknem szklanym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00