Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.01.2018, sygn. 0111-KDIB4-4014.413.2017.1.BB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB4-4014.413.2017.1.BB

Czy przekształcenie Wnioskodawcy w Spółkę Komandytową będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 30 listopada 2017 r. (data wpływu 30 listopada grudnia 2017 r.), uzupełnionym 04 grudnia 2017 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 listopada 2017 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową. Wniosek został uzupełniony 04 grudnia 2017 r.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu (Wnioskodawca, Spółka", Spółka Przekształcana). Wnioskodawca planuje w przyszłości zmienić formę prawną prowadzania działalności, tj. dokonać przekształcenia w spółkę komandytową (Spółka Komandytowa, Spółka Przekształcona) zgodnie z przepisami ustawy Kodeks spółek handlowych.

W związku z tym, że wspólnikiem Wnioskodawcy jest jeden podmiot, przed przekształceniem przystąpi do Spółki nowy wspólnik (Nowy Wspólnik). Nowy Wspólnik przystąpi do Spółki poprzez:

  • wniesienie do Spółki wkładu pieniężnego (podwyższenie kapitału zakładowego), który zostanie opodatkowany podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC) na moment jego wniesienia lub
  • nabycie udziału/udziałów od dotychczasowego wspólnika Wnioskodawcy.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00