Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.02.2017, sygn. 1462-IPPP3.4512.937.2016.1.KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPP3.4512.937.2016.1.KT

W zakresie wpływu korekty wzajemnych rozliczeń w celu wyrównania zakładanego poziomu dochodowości na wysokość VAT z tytułu dokonanych transakcji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 15 grudnia 2016 r. (data wpływu 20 grudnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wpływu korekty wzajemnych rozliczeń w celu wyrównania zakładanego poziomu dochodowości na wysokość VAT z tytułu dokonanych transakcji - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 grudnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wpływu korekty wzajemnych rozliczeń w celu wyrównania zakładanego poziomu dochodowości na wysokość VAT z tytułu dokonanych transakcji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Sp. z o.o. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest podmiotem zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny, prowadzący działalność w Polsce za pośrednictwem dwóch oddziałów:

  • Produkcyjnego (PLM) - znaczna część sprzedaży dotyczy produkowanych towarów (stanowiących ok. 99%-99,5% ogółu sprzedaży), które sprzedawane są bezpośrednio do H AB oraz sprzedaż usług (stanowiących ok. 0,5% ogółu sprzedaży) do swoich dostawców;
  • Sprzedażowego (HPL) - towary zakupione od H AB sprzedawane są na terenie kraju.

HPL prowadzi działalność w zakresie dystrybucji pilarek, wykaszarek, traktorów, riderów, kosiarek i innych urządzeń stosowanych przy prowadzeniu prac leśnych i ogrodowych, zarówno w małych ogrodach przydomowych, jak i rozległych terenach komunalnych, takich jak parki oraz tereny zielone przy autostradach. Spółka jest również dystrybutorem sprzętu tnącego dla przemysłu budowlanego i kamieniarskiego, w tym wysoko zautomatyzowanych robotów do prac w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00