Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.01.2017, sygn. 1462-IPPB3.4510.925.2016.3.AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPB3.4510.925.2016.3.AG

w zakresie skutków podatkowych połączenia dla spółki przejmującej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2014 r., poz. 851, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 29 września 2016 r. (data wpływu 3 października 2016 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych odnośnie skutków podatkowych połączenia dla spółki przejmującej w zakresie:

  • pytania numer 1 oraz pytania numer 4 w części dotyczącej tego podatku jest prawidłowe;
  • pytania numer 2 oraz pytania numer 3 w części dotyczącej tego podatku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 października 2016 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia dla spółki przejmującej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest nowo utworzoną spółką, która będzie prowadziła działalność operacyjną w zakresie marketingu i doradztwa w obszarze e-commerce, oraz - w wyniku planowanych zmian w strukturze wewnętrznej - przejmie również rolę spółki holdingowej dla grupy kapitałowej, w skład której wejdzie Wnioskodawca.

Jedynym wspólnikiem Spółki jest osoba fizyczna, polski rezydent podatkowy, (dalej jako Wspólnik), która posiada 100% udziałów Spółki.

Wspólnik jest obecnie również właścicielem 100% udziałów w spółce typu limited by shares (odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością), która jest spółką kapitałową prawa cypryjskiego i podlega w tym państwie członkowskim Unii Europejskiej opodatkowaniu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (dalej Spółka Cypryjska).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00