Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.02.2017, sygn. 2461-IBPP1.4512.1006.2016.1.AL, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPP1.4512.1006.2016.1.AL
W zakresie: -uznania transakcji za odpłatne świadczenie usług, -określenia miejsca świadczenia realizowanej transakcji, -podlegania opodatkowaniu realizowanej transakcji podatkiem od towarów i usług w Polsce, -rozpoznania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 6 grudnia 2016 r. (data wpływu 13 grudnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa w zakresie:
- uznania transakcji za odpłatne świadczenie usług jest nieprawidłowe,
- określenia miejsca świadczenia realizowanej transakcji jest nieprawidłowe,
- podlegania opodatkowaniu realizowanej transakcji podatkiem od towarów i usług w Polsce jest nieprawidłowe,
- rozpoznania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 grudnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie: uznania transakcji za odpłatne świadczenie usług, określenia miejsca świadczenia realizowanej transakcji, podlegania opodatkowaniu realizowanej transakcji podatkiem od towarów i usług w Polsce, rozpoznania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działalność między innymi w zakresie świadczenia kompleksowych usług związanych z automatyzacją procesów przemysłowych, sprzedażą robotów oraz świadczeniem usług projektowania i wykonywania linii technologicznych. Wnioskodawca w szczególności oferuje swoim klientom usługi w zakresie opracowania koncepcji, analizy technicznej (dobór optymalnego robota, koncepcja stanowiska, programowanie, testy), analizy biznesowej (rentowność inwestycji, okres zwrotu z inwestycji, finansowanie inwestycji), wsparcie podczas wdrożenia i uruchomienia, prowadzenie szkoleń, serwis, obsługę techniczną robotów oraz optymalizację i modernizację istniejących aplikacji z robotami przemysłowymi.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right