Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.12.2017, sygn. 0112-KDIL4.4012.612.2017.1.EB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.612.2017.1.EB
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Rozwój potencjału Gminnego Centrum Kultury w zakresie kultywowania i ochrony dziedzictwa kultury niematerialnej poprzez zakup wyposażenia.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 października 2017 r. (data wpływu 10 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Rozwój potencjału Gminnego Centrum Kultury w zakresie kultywowania i ochrony dziedzictwa kultury niematerialnej poprzez zakup wyposażenia jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Rozwój potencjału Gminnego Centrum Kultury w zakresie kultywowania i ochrony dziedzictwa kultury niematerialnej poprzez zakup wyposażenia.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Gminne Centrum Kultury, dnia 28 czerwca 2017 r. złożyło wniosek o dofinansowanie realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020, na realizację operacji w zakresie poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność pt. Rozwój potencjału Gminnego Centrum Kultury w zakresie kultywowania i ochrony dziedzictwa kultury niematerialnej poprzez zakup wyposażenia. Inwestycja w przedmiotowym projekcie polegająca na doposażeniu Gminnego Centrum Kultury w nagłośnieniowy sprzęt estradowy (kolumny, mikrofony, mikser), mobilną scenę podestową wpisuje się więc w działanie na rzecz zachowania i promocji niematerialnego dziedzictwa kulturowego obszaru LGD muzyki tradycyjnej. Dzięki inwestycji owa muzyka będzie mogła być szeroko prezentowana, a także zapisywana w trakcie koncertów oraz prób, co jest realizacją celów projektu. Realizowany projekt wpłynie na kultywowanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego, poprzez możliwość udziału w warsztatach zespołu, prezentacji niematerialnego dziedzictwa kulturowego w formie wystawy występów zespołu ().