Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.12.2017, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.689.2017.1.AO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.689.2017.1.AO

w związku zakupem towarów i usług nabytych w celu organizacji dożynek gminno - powiatowych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 grudnia 2017 r. (data wpływu 13 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku zakupem towarów i usług nabytych w celu organizacji dożynek gminno - powiatowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku zakupem towarów i usług nabytych w celu organizacji dożynek gminno powiatowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

W maju 2017 r. Gmina złożyła w Urzędzie Marszałkowskim Województwa wniosek o przyznanie pomocy na realizację operacji: Dożynki Gminno-Powiatowe - w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na Lata 2014-2020. Plan Operacyjny na lata 2016-2017. Ww. zadanie obejmowało organizację imprezy plenerowej, zrealizowanej w celu zwiększenia zainteresowania mieszkańców z terenu powiatu płockiego we wdrażanie inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, podniesienie jakości życia społeczności lokalnej oraz promocję lokalnych walorów. Celem zadania było również zachowanie dziedzictwa kulturowego, podtrzymanie tradycji ludowej, aktywizacji mieszkańców, kultywowania miejscowych obrzędów i zwyczajów.

Operacja pozytywnie wpłynęła na podniesienie rozwoju świadomości lokalnej społeczności oraz aktywizację mieszkańców gmin. Wspólna zabawa i sportowa rywalizacja przyczyniła się do wzrostu integracji społecznej, a także zaspokojenia potrzeb mieszkańców pod względem sportu i wspólnej zabawy. Wnioskodawca zwiększył chęć udziału i zainteresowanie osób we wdrażanie inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Zaangażowanie mieszkańców obszarów wiejskich przyczyniło się do alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu i budowanie poczucia promocji wsi jako atrakcyjnego miejsca życia, wypoczynku i zabawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00