Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.11.2017, sygn. 0115-KDIT3.4011.297.2017.1.DP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.297.2017.1.DP
Czy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, art. 21 ust. 1 pkt 46, 46a, 47d, 129 oraz 137, otrzymane 60% dofinansowania włączając koszty wynagrodzenia w ramach realizowanego projektu jest przychodem zwolnionym z podatku dochodowego? Czy zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, art. 23 ust. 1 pkt 56, 40% poniesionych wydatków netto będących kosztem własnym Wnioskodawczyni może zostać uwzględnione w kosztach podatkowych prowadzenia działalności gospodarczej?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 29 września 2017 r. (data wpływu 3 października 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem dofinansowania jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem dofinansowania.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawczyni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych. Jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, prowadzi dokumentację księgową w postaci podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Nie zatrudnia pracowników.
Wnioskodawczyni obecnie jest partnerem w projekcie UE pt. S. (S.). Projekt jest projektem EU programu EUREKA, w którym został utworzony klaser o nazwie ACQUEAU. S. jest jego częścią. Projekty finansowane są z poziomów krajowych. W Polsce operatorem jest NCBiR. Finansowanie jest dostępne w formie dotacji/grantu. Wnioskodawczyni jest jednym z partnerów/ko-beneficjentów. Ze względu na przyjęty model realizacji projektu koordynatorem całego projektu jest Szwedzka firma B. (ostatnio zmieniła nazwę na E. ). Koordynatorem/liderem po stronie polskiej jest firma P. . W skład polskiego konsorcjum wchodzą 3 podmioty (mikroprzedsiębiorstwa): B. : Polska SA (spółka córka Szwedzkiego E.), P. oraz firma Wnioskodawczyni.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right