Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 06.11.2017, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.436.2017.1.ASZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.436.2017.1.ASZ

zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej sprzedaży produktów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 sierpnia 2017 r. (data wpływu 7 sierpnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej sprzedaży produktów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 sierpnia 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą rejestrującej sprzedaży produktów.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Wnioskodawca, Spółka) jest spółką mającą siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem czynnym VAT.

Podstawowym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest produkcja i sprzedaż napojów funkcjonalnych oraz innych produktów spożywczych (dalej: Produkty).

Spółka planuje dokonywać sprzedaży Produktów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (dalej jako konsumenci). Wysyłka nabywanych Produktów odbywać się będzie po dokonaniu zapłaty przez kupującego. Dostawa towarów odbywać się będzie w systemie wysyłkowym przesyłkami kurierskimi. Płatność następować będzie z wykorzystaniem przez nabywców systemów płatniczych, takich jak PayU (obsługiwany przez PayU Spółkę Akcyjną) czy Przelewy24 (obsługiwany przez PayPro Spółkę Akcyjną).

PayU S.A. świadczyć będzie na rzecz Spółki usługę przyjmowania na rzecz Spółki środków pieniężnych kierowanych przez nabywcę Produktów do Spółki w celu zapłaty za Produkty, które to środki ewidencjonowane będą na rachunku płatniczym Spółki w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o usługach płatniczych, a także usługę przekazywania środków zaewidencjonowanych na rachunku płatniczym na rachunek bankowy Spółki. Podobnie PayPro S.A. będzie przyjmował od nabywców Produktów Spółki zapłatę za sprzedawane przez Spółkę Produkty, przekazywał informację o przyjętych płatnościach oraz udostępniał Spółce płatności na wskazany rachunek płatniczy Spółki będący rachunkiem bankowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00