Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.11.2017, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.396.2017.1.SJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.396.2017.1.SJ

Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 8 września 2017 r. (data wpływu 11 września 2017 r.) uzupełnionym pismem z 30 października 2017 r. (data wpływu 30 października 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 września 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia. Wniosek uzupełniono 30 października 2017 r. o wskazanie przedmiotu wniosku.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka jest czynnym podatnikiem VAT, podstawową działalnością Spółki Wnioskodawcy jest świadczenie usług przewozu rzeczy, tj. zbiorników kriogenicznych i parownic atmosferycznych (w tym przewozy ładunków nienormatywnych) czyli transportu rzeczy, a także usług załadunku i rozładunku rzeczy. Usługi te mogą być świadczone łącznie lub stanowić tylko jedno zdarzenie. W umowie stałego zlecenia, którym Wnioskodawca jest związany ze swym Zleceniodawcą (czynnym podatnikiem VAT) przedmiot zlecenia zapisano następująco: zlecenie przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Dodatkowo załącznik nr 1 do wspomnianej umowy zawiera taryfę opłat za usługi przewozowe czyli stawkę za kilometr oraz taryfę za usługi sprzętowe czyli stawka za godzinę. Oznacza to, że Zleceniodawca nie jest zobligowany do zlecenia każdorazowo wszystkich procesów składających się na transport. W indywidualnym zleceniu Zleceniodawca określa zakres usługi, który może oznaczać wykonanie samego transportu lub wykonanie samego załadunku lub rozładunku. Wskazać należy, że załącznik nr 1 określający wysokość taryf za kilometr przejazdu warunkuje wykonanie tego przewozu tylko i wyłącznie w transporcie drogowym. Zgodnie z informacją z 24 marca 2017 r. uzyskaną z Ośrodka Klasyfikacji i Nomenklatur Urzędu Statystycznego w Łodzi wynika, że usługi świadczone przez Wnioskodawcę mieszczą się w grupowaniach:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00