Interpretacja indywidualna z dnia 15.11.2017, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.658.2017.1.MD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.658.2017.1.MD
Skutki podatkowe związane z otrzymaniem dokumentu korygującego poziom dochodowości.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 21 września 2017 r. (data wpływu 26 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem dokumentu korygującego poziom dochodowości jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 września 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych z otrzymaniem dokumentu korygującego poziom dochodowości.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.
sp. z o.o. z siedzibą w (dalej jako Wnioskodawca lub Spółka) należy do międzynarodowej grupy (dalej jako Grupa), będącej czołowym producentem wyrobów papierniczych na świecie.
Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą na produkcji włókna sieciowanego z włókniny celulozowej, tj. tzw. pulpy celulozowej, a następnie sprzedaży pulpy podmiotom spoza Grupy, a w przyszłości potencjalnie także z Grupy. Włóknina celulozowa jest półproduktem powstałym ze zgniecionego lub rozdrobnionego materiału drzewnego. Włókna sieciowane używane są w procesie produkcji m.in. papieru oraz wyrobów higienicznych (przykładowo chustek higienicznych, wkładek do pieluch oraz do produktów higieny).
Wnioskodawca nabywa włókninę celulozową od (dalej jako Sprzedawca), podmiotu z siedzibą w , będącego członkiem Grupy. Pulpa transportowana jest na terytorium kraju spoza terytorium Unii Europejskiej. Wnioskodawca dokonuje odprawy importowej nabywanego towaru i rozpoznaje z tego tytułu import towarów w rozumieniu ustawy o VAT. Następnie, Wnioskodawca dokonuje częściowego przerobu uszlachetniającego włókniny celulozowej, polegającego w szczególności na poddawaniu omawianego półproduktu działaniu odpowiedniej substancji chemicznej (polimeru akrylowego) w celu zwiększenia jej właściwości chłonnych.