Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.10.2017, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.376.2017.2.DS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.376.2017.2.DS
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.: Rozwój Ośrodka Doskonalenia Kadr X.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 sierpnia 2017 r. (data wpływu 18 sierpnia 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 5 października 2017 r. (data wpływu 11 października 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.: Rozwój Ośrodka Doskonalenia Kadr X jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 sierpnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn.: Rozwój Ośrodka Doskonalenia Kadr X. W dniu 11 października 2017 r. uzupełniono wniosek o doprecyzowanie opisu sprawy oraz pełnomocnictwo dla osoby podpisanej na wniosku do występowania w imieniu Wnioskodawcy.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca X aplikuje o przyznanie dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020 na realizację projektu Rozwój Ośrodka Doskonalenia Kadr X. Celem projektu jest rozwój oferty szkoleniowej przez podniesienie jakości prowadzonych usług szkoleniowych i doradczych oraz przygotowanie nowych szkoleń specjalistycznych. Cel zostanie osiągnięty przez modernizację dwóch sal szkoleniowych i utworzenie w nich laboratorium komputerowego i laboratorium sieci elektrycznych, zakup i wdrożenie systemu e-learningowego oraz opracowanie programów szkoleniowych i wykonanie dla części z nich materiałów e-learningowych. W ramach projektu zaplanowano m.in. następujące zadania: modernizacja i adaptacja sal szkoleniowych (w tym montaż rolet przeciwsłonecznych, wymiana oświetlenia, wykonanie dedykowanej trójfazowej instalacji elektrycznej i sieci komputerowej, zakup urządzeń aktywnych sieci komputerowej, remont niezbędny po wykonaniu prac instalacyjnych, zakup stołów i szafek laboratoryjnych, zakup urządzeń multimedialnych); zakup, personalizacja i wdrożenie platformy e-learningowej; przygotowanie nowych usług szkoleniowych (w tym zakup sprzętu i oprogramowania służącego wyposażeniu laboratoriów, opracowanie programów i materiałów szkoleniowych dla nowych szkoleń, zakup usług doradczych); pilotaż elementów opracowanych usług poprzez testowe przeprowadzenie wybranych szkoleń z wykorzystaniem utworzonych w ramach projektu laboratoriów i systemu e-learningowego; działania upowszechniające mające na celu dotarcie do potencjalnych zainteresowanych z ofertą powstałą w wyniku projektu (w tym cykl bezpłatnych seminariów informacyjnych i cykl artykułów sponsorowanych, reklama).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right