Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.11.2017, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.262.2017.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.262.2017.1.MM

Czy w przestawionym stanie faktycznym Spółka powinna dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów w rozliczeniu za okres, w którym została otrzymana faktura korygująca?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 201 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z 12 września 2017 r. (wpływ tego samego dnia), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 września 2017 r. wpłynął do organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (dalej także: Spółka) jest spółką z siedzibą w Polsce, zajmującą się kompleksową obsługą komunalną przestrzeni miejskiej, usługami sprzątania, porządkowania, selektywnej zbiórki odpadów oraz wywozu śmieci.

Spółka była członkiem grupy kapitałowej X., której nazwa jest znakiem towarowym. W celu wyróżnienia się na rynku usług komunalnych oraz zaznaczenia przynależności do grupy X. jako marki świadczącej o wysokiej jakości usług komunalnych, Spółka zawarła w 1999 r. ze spółką z grupy (licencjodawcą, będącym ze Spółką podmiotem powiązanym w rozumieniu ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych - t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1888 z późn. zm.; dalej: Ustawa o CIT) umowę licencyjną, na mocy której wykorzystywała znak towarowy X. do prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Wykorzystanie znaku towarowego umożliwiało m.in. przyciąganie/zdobywanie nowych klientów, budowanie renomy firmy co przekładało się na osiągane przez Spółkę wyniki finansowe oraz dalszy rozwój prowadzonej działalności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00