Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.10.2017, sygn. 0111-KDIB3-2.4018.9.2017.1.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4018.9.2017.1.MN

obowiązek aktualizacji zgłoszenia NIP-2 w zakresie wykorzystywanych rachunków bankowych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 18 lipca 2017 r. (data wpływu 21 lipca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej ewidencji i identyfikacji podatników i płatników w zakresie obowiązku złożenia do urzędu skarbowego zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-2 jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej ewidencji i identyfikacji podatników i płatników w zakresie obowiązku złożenia do urzędu skarbowego zgłoszenia aktualizacyjnego NIP-2.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca Miasto jako organ władzy publicznej, a zarazem osoba prawna, wykorzystuje inne jednostki organizacyjne do wykonywania ciążących na nim zadań. Samorządowe jednostki budżetowe oraz samorządowy zakład budżetowy stanowią jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. Są zaliczane do jednostek sektora finansów publicznych Nie posiadają własnego mienia i dysponują jedynie wyodrębnioną i przekazaną w zarząd częścią majątku osoby prawnej, jaką jest miasto. Wszelkie działania wykonywane przez samorządowe jednostki organizacyjne są podejmowane w imieniu i na rzecz miasta, w zakresie określonym pełnomocnictwem dla kierowników tych jednostek, w ramach limitu środków przyznanych im na dany rok w uchwale budżetowej Samorządowe jednostki organizacyjne nie odpowiadają też za szkody wyrządzone swoją działalnością. Taka odpowiedzialność ciąży na jednostce samorządu terytorialnego. Gminne jednostki nie ponoszą również ryzyka związanego z podejmowaniem działań, z uwagi na brak związku pomiędzy ich wydatkami, a dochodami. Samorządowe jednostki organizacyjne są jednakże podmiotami wyodrębnionymi organizacyjnie, są pracodawcami, prowadzą także odrębną rachunkowość.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00