Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.10.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.569.2017.1.PC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.569.2017.1.PC
w zakresie stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia przy nabyciu usług w części w jakiej wynagrodzenie za te usługi zostanie refakturowane na Wynajmującego
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 września 2017 r. (data wpływu 25 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia przy nabyciu usług w części w jakiej wynagrodzenie za te usługi zostanie refakturowane na Wynajmującego (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 września 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia przy nabyciu usług w części w jakiej wynagrodzenie za te usługi zostanie refakturowane na Wynajmującego.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, polskim rezydentem podatkowym, prowadzącym działalność gospodarczą m.in. w zakresie działalności medycznej jak też wynajmu i zarządzania nieruchomościami własnymi i dzierżawionymi. Wnioskodawca jest zarejestrowany jako podatnik VAT czynny.
Wnioskodawca (powoływany w dalszej części wniosku również jako Najemca) zawarł umowę najmu lokalu użytkowego w centrum handlowo-usługowym. Wynajmującym jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, będąca polskim rezydentem podatkowym, zarejestrowana jako podatnik VAT czynny.
Zgodnie z umową przedmiotem najmu są pomieszczenia usytuowane w obiekcie (centrum handlowo-usługowym), w których ma być prowadzone centrum medyczne (dalej: Pomieszczenia). W zawartej umowie najmu zostało założone, że okres najmu rozpocznie się, w dniu, w którym Najemca zobowiązany jest do rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej w najmowanych Pomieszczenia (co będzie miało miejsce po wybudowaniu obiektu - centrum handlowo-usługowego) i jego otwarciu. Okres najmu wynosi 10 lat z możliwością jego przedłużania o kolejne, 5-letnie okresy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right