Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.10.2017, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.513.2017.2.EB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-3.4012.513.2017.2.EB

Brak obowiązku zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do nabywanych usług w ramach Opcji 1 oraz zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia do nabywanych usług w ramach Opcji przyszłej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 lipca 2017 r. (data wpływu 7 sierpnia 2017 r.), uzupełnionym w dniu 11 października 2017 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • braku obowiązku zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do nabywanych usług w ramach Opcji 1 jest prawidłowe
  • zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do nabywanych usług w ramach Opcji przyszłej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 sierpnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 11 października 2017 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do nabywanych usług w ramach Opcji 1, stawki podatku obowiązującej do usług świadczonych w ramach Opcji przyszłej, zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia do nabywanych usług w ramach Opcji przyszłej.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu, przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność gospodarczą polegającą na produkcji oraz sprzedaży mebli. W ramach prowadzonej działalności zajmuje się m.in. produkcją mebli kuchennych według własnego projektu oraz przygotowuje projekt mebli kuchennych na zlecenie klienta, następnie produkuje je i montuje u klienta. Zarówno w przypadku sprzedaży mebli wyprodukowanych według własnego projektu jak i według projektu klienta, Spółka, na odrębne zlecenie montuje meble u klienta. Montaż dokonywany jest przez pracowników Spółki lub przez podmioty zewnętrzne, którym Spółka zleca montaż mebli. Podmioty zewnętrzne, którym Spółka zleca wykonanie prac w ramach umowy są czynnymi podatnikami podatku VAT. Montaż mebli na zlecenie klienta obejmuje dostawę, wniesienie, zawieszenie (za pomocą haków, kołków), wypoziomowanie, montaż i podłączenie sprzętu AGD (zabudowa kuchenna). Opisany montaż nie stanowi standardowego elementu świadczenia, jego wartość nie jest wkalkulowana w cenę dostarczanych mebli (nie stanowi podstawy opodatkowania z tego tytułu), czynności w tym zakresie dokonywane są po wyrażonym (dodatkowym) ustaleniu z klientem. Za takie świadczenia Spółka, w zależności od ustaleń, pobiera dodatkowe wynagrodzenie lub wykonuje nieodpłatnie (co jest związane z jej działalnością). Wykonywane przez Spółkę czynności w ramach ww. opcji są sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 31.02.99.00 Usługi podwykonawców związane z produkcją mebli kuchennych. Usługi montażu mebli, które są świadczone przez podmioty zewnętrzne, nie są usługami wymienionymi w poz. 2-48 załącznika nr 14 do ustawy o podatku od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00