Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.11.2017, sygn. 0114-KDIP4.4012.434.2017.2.KR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.434.2017.2.KR

w zakresie opodatkowania wpłat mieszkańców oraz prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku złożonym dnia 21 sierpnia 2017 r. (data wpływu 24 sierpnia 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wpłat mieszkańców oraz prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 sierpnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wpłat mieszkańców oraz prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Gmina jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Jako jednostka samorządu terytorialnego realizuje zadanie pn. Modernizacja indywidualnych kotłowni przez osoby fizyczne na terenie Gminy, polegające na wymianie indywidualnego źródła ciepła na źródło o wyższej sprawności i niższej emisyjności. Beneficjentem ostatecznym są osoby fizyczne mieszkańcy gminy.

Źródłem finansowania zadania jest dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (75%) oraz wkład pieniężny mieszkańców 25%.

Kosztem kwalifikowalnym jest tylko zakup kotła, pozostałe koszty leżą po stronie mieszkańców. Umowy cywilnoprawne zostaną podpisane pomiędzy trzema stronami:

  • mieszkańcem, który wnosi swój wkład finansowy do zakupu pieca i dokonuje wpłaty na konto gminy
  • sprzedawcą, który dostarcza towar i wystawia fakturę na gminę,
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00