Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.10.2017, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.595.2017.1.UNR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.595.2017.1.UNR

Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej wysyłkowej sprzedaży części i akcesoriów do pojazdów silnikowych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 sierpnia 2017 r. (data wpływu 30 sierpnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej wysyłkowej sprzedaży części i akcesoriów do pojazdów silnikowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 sierpnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej wysyłkowej sprzedaży części i akcesoriów do pojazdów silnikowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie handlu częściami i akcesoriami do pojazdów silnikowych. Działalność ta polega m.in. na dokonywaniu sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej zamieszkałych na terytorium państw członkowskich innych niż Polska (art. 23 ustawy o VAT). Sprzedaż wysyłkową z terytorium kraju Wnioskodawca uznaje za dostawę towarów dokonaną na terytorium kraju i opodatkowuje w całości stawką 23% oraz wykazuje w deklaracji VAT 7. Sprzedaż towarów odbywa się za pomocą zagranicznego sprzedażowego portalu internetowego ..... Płatności od klientów otrzymywane są przed wysłaniem towarów, na konto bankowe Wnioskodawcy lub za pomocą systemu płatności on-line .., który pośredniczy w transferze środków między stronami transakcji. Na konto on-line wpływają płatności dokonywane przez klientów, następnie środki te przekazywane są na rachunek bankowy Wnioskodawcy, a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy w tym jego adres). Obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług Zainteresowany rozpoznaje w dacie otrzymania zapłaty na konto bankowe lub konto płatności on-line. Wraz z otrzymaniem zapłaty Wnioskodawca zawsze wystawia fakturę VAT (zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 106b ust. 1 pkt 2) i jednocześnie ewidencjonuje sprzedaż na kasie rejestrującej uznając, że sprzedaż takiego asortymentu na mocy par. 4 ust. 1 pkt 1g Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących z dnia 16 grudnia 2016 r, nie może korzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00