Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.10.2017, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.414.2017.1.KBR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.414.2017.1.KBR
w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu kosztów związanych z nabyciem udziałów Spółki Zależnej
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 sierpnia 2017 r. (data wpływu 16 sierpnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu kosztów związanych z nabyciem udziałów Spółki Zależnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 sierpnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu kosztów związanych z nabyciem udziałów Spółki Zależnej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest spółką prawa polskiego, polskim rezydentem podatkowym. Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT) i przysługuje jej pełne prawo do obniżenia kwoty podatku należnego VAT o kwotę podatku naliczonego w zakresie opisanym przepisami ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT).
Wnioskodawca nabył 100% udziałów w polskiej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka Zależna), prowadzącej działalność gospodarczą podlegającą opodatkowaniu VAT, polegającą m.in. na produkcji mebli biurowych, konferencyjnych, recepcyjnych i laboratoryjnych.
Spółka sfinansowała nabycie udziałów Spółki Zależnej środkami finansowymi pochodzącymi z kapitałów otrzymanych od udziałowca Spółki oraz z kredytu bankowego (dalej: Kredyt). Wnioskodawca wskazuje, że ze względu na uwarunkowania umowy Kredytu, w przyszłości nastąpi połączenie Spółki ze Spółką Zależną. Po dacie planowanego połączenia, Spółka Zależna będzie kontynuowała działalność operacyjną, a obrót uzyskany z tytułu tej działalności będzie, zgodnie z przewidywaniami, w dalszym ciągu podlegał opodatkowaniu podatkiem VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right