Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.10.2017, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.223.2017.1.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.223.2017.1.AW
Czy na potrzeby rozliczeń CIT, kwota prerabatu przekazana przez Wnioskodawcę kontrahentowi z góry, nie będzie stanowić dla Wnioskodawcy kosztu uzyskania przychodu (pytanie oznaczone we wniosku numerem 1)
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 201 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 18 sierpnia 2017 r. (data wpływu 28 sierpnia 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie ustalenia, czy na potrzeby rozliczeń CIT, kwota prerabatu przekazana przez Wnioskodawcę kontrahentowi z góry, nie będzie stanowić dla Wnioskodawcy kosztu uzyskania przychodu (pytanie oznaczone we wniosku numerem 1) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 sierpnia 2017 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy na potrzeby rozliczeń CIT, kwota prerabatu przekazana przez Wnioskodawcę kontrahentowi z góry, nie będzie stanowić dla Wnioskodawcy kosztu uzyskania przychodu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca działa w formie prawnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jest podmiotem (polskim rezydentem podatkowym) podlegającym opodatkowaniu CIT. Głównym przedmiotem działalności gospodarczej Wnioskodawcy jest kompleksowa produkcja i dystrybucja środków smarnych.
W celu sprostania wymaganiom coraz bardziej konkurencyjnego rynku i zaspokajania bieżących potrzeb biznesowych, Wnioskodawca planuje wprowadzić nowy system premii dla kontrahentów, nabywających jego produkty. Zawierane przez Wnioskodawcę umowy przewidywać będą wypłatę kontrahentowi z góry określonej sumy pieniężnej. Kwota ta stanowić będzie tzw. prerabat tj. wypłatę środków na poczet premii pieniężnej, należnej kontrahentowi po dokonaniu w poszczególnych okresach rozliczeniowych zakupu określonego wolumenu określonych asortymentowo produktów Spółki, na warunkach wynikających szczegółowo z postanowień zawieranych umów z kontrahentami.