Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.09.2017, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.226.2017.1.PS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.226.2017.1.PS

Zwrot wkładów

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 24 sierpnia 2017 r. (data wpływu 25 sierpnia2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych rozłożenia na raty wynagrodzenia regulowanego przez Spółkę na rzecz występujących wspólników z tytułu zwrotu wkładów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 sierpnia 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych rozłożenia na raty wynagrodzenia regulowanego przez Spółkę na rzecz występujących wspólników z tytułu zwrotu wkładów.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki akcyjnej, pozostając polskim rezydentem podatkowym podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości osiąganych dochodów. Wnioskodawca jest również spółką dominującą w grupie kapitałowej, a jego akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Obecnie Wnioskodawca jest wspólnikiem w spółce komandytowej (dalej: Spółka), w której wspólnikami są również dwie inne spółki kapitałowe. Planowane jest wystąpienie ze Spółki dwóch pozostałych wspólników, oraz przystąpienie w ich miejsce do Spółki nowego wspólnika, również spółki kapitałowej. Wystąpienie wspólników ze Spółki będzie związane z obowiązkiem zwrotu wkładów, a zobowiązanie to będzie obciążać Spółkę. Wnioskodawca wraz z nowym wspólnikiem będą odpowiadać za to zobowiązanie subsydiarnie wobec Spółki i stosownie do postanowień umowy Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00