Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11.09.2017, sygn. 0114-KDIP4.4012.351.2017.1.PR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.351.2017.1.PR
w zakresie prawa do odliczenia podatku w związku z nabyciem prawa do dysponowania częstotliwościami radiowymi
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 lipca 2017 r. (data wpływu 20 lipca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku w związku z nabyciem prawa do dysponowania częstotliwościami radiowymi - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku w związku z nabyciem prawa do dysponowania częstotliwościami radiowymi.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. (dalej jako: Spółka lub Wnioskodawca) jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym. Spółka jako operator telefonii komórkowej, świadczy w szczególności szeroko rozumiane usługi telekomunikacyjne zarówno na rzecz klientów biznesowych, jak i indywidualnych.
Dla celu świadczonych usług Spółka musi posiadać pozwolenie radiowe na używanie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych na określonych częstotliwościach. Pozwolenia takie wydawane są przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w drodze decyzji (na podstawie ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku Prawo telekomunikacyjne).
Spółka planuje nabyć za wynagrodzeniem od polskiego kontrahenta, będącego podatnikiem VAT czynnym (dalej Sprzedawca) prawa do dysponowania częstotliwościami radiowymi, wynikające z rezerwacji częstotliwości radiowych, które Sprzedawca uzyskał w przeszłości na podstawie decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (oraz poprzednika prawnego Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej - Prezesa Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty).