Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.09.2017, sygn. 0111-KDIB4.4014.164.2017.2.PM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB4.4014.164.2017.2.PM
Czy opisane w powyższym stanie faktycznym przelewy wierzytelności nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? (Pytanie oznaczone we wniosku nr 3).
Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Zainteresowanych przedstawione we wniosku wspólnym z 5 czerwca 2017 r. (data wpływu 12 czerwca 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych przelewu wierzytelności jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 czerwca 2017 r. wpłynął do Organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych przelewu wierzytelności.
We wniosku złożonym przez:
-Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością;
-Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
S.A. z siedzibą w Luksemburgu
przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Zainteresowany będący stroną postępowania (dalej: Zainteresowany 1) jest podmiotem mającym siedzibę w Polsce, należącym do grupy I., specjalizującej się w finansowaniu przedsiębiorstw w zakresie leasingu maszyn i urządzeń. Zainteresowany 1 prowadzi działalność w zakresie finansowania przedsiębiorstw poprzez zawieranie (jako leasingodawca) umów leasingu finansowego i operacyjnego oraz umów najmu i umów pożyczek. Zainteresowany 1 jest czynnym, zarejestrowanym w Polsce, podatnikiem podatku od towarów i usług.
W celu pozyskania finansowania prowadzonej działalności leasingowej Zainteresowany 1 zamierza przeprowadzić transakcję sekurytyzacyjną (dalej: sekurytyzacja) poprzez przystąpienie do obecnie istniejącego programu sekurytyzacji prowadzonego przez B. (dalej: Bank). Omawiana sekurytyzacja będzie więc częścią transakcji sekurytyzacyjnej, w której obecnie uczestniczy I.L., i do której przystąpi Zainteresowany 1 jako dodatkowy sprzedający.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right