Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.07.2017, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.210.2017.2.AJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.210.2017.2.AJ
Opodatkowanie usług montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych, za które Gmina otrzymuje wpłaty od mieszkańców tytułem wkładu własnego w kosztach tych usług.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 kwietnia 2017 r. (data wpływu 4 maja 2017 r.), uzupełnionym w dniu 14 czerwca 2017 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych, za które Gmina otrzymuje wpłaty od mieszkańców tytułem wkładu własnego w kosztach tych usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 maja 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 14 czerwca 2017 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług montażu instalacji solarnych i fotowoltaicznych, za które Gmina otrzymuje wpłaty od mieszkańców tytułem wkładu własnego w kosztach tych usług.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina B podpisała umowę z wykonawcą na wykonanie zadania pn.
Wkład własny mieszkańca będzie wynosił 35% kosztów inwestycji.
Instalacje OZE w Gminie montowane będę na budynkach mieszkalnych, ale także na budynkach gospodarczych i innych. Służyć mają jednak budownictwu mieszkaniowemu w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej.
W uzupełnieniu wniosku wskazano:
- Projekt dotyczy montażu instalacji kolektorów słonecznych oraz instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych zlokalizowanych na terenie Gminy . Wszystkie budynki, na których będą montowane instalacje to budynki mieszkalne jednorodzinne należące do osób prywatnych i przez nie zarządzane. W budynkach nie jest wykonywana działalność gospodarcza/rolnicza. Instalacje będą wykonywane głównie na dachach budynku, sporadycznie na elewacji bądź budynku gospodarczym. Instalacje fotowoltaiczne będą produkowały prąd, natomiast instalacje kolektorów słonecznych będą wytwarzały ciepło na potrzeby podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Wytworzona energia elektryczna i cieplna z nowych instalacji OZE będzie przeznaczona wyłącznie na potrzeby własne mieszkańców.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right