Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.09.2017, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.361.2017.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.361.2017.1.RR

Asygnata nie jest dokumentem przewidzianym przez przepisy ustawy o podatku od towarów i usług i jako taka nie jest objęta regulacją tych przepisów, jednakże brak jest przeciwwskazań na gruncie przepisów dotyczących podatku od towarów i usług, dla takiego sposobu dokumentowania. Natomiast, w sytuacji, gdy kontrahent przed terminem obowiązku wystawienia faktury dokona częściowego zwrotu towaru, to Wnioskodawca będzie zobowiązany do wystawienia faktury na taką ilość towaru, jaką ostatecznie Klient nabył.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 lipca 2017 r. (data wpływu 21 lipca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu udokumentowania całkowitego bądź częściowego zwrotu towaru jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lipca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu udokumentowania całkowitego bądź częściowego zwrotu towaru.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej - Spółka) jest podmiotem działającym na polskim rynku dystrybucji części zamiennych (dalej - Towary). Przedmiotem działalności Spółki jest głownie sprzedaż części zamiennych do samochodów osobowych, samochodów ciężarowych oraz innych pojazdów silnikowych. Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej - Podatek VAT).

Z uwagi na specyfikę prowadzonej przez Spółkę działalności, odbiorcami Towarów są, między innymi, warsztaty samochodowe, które świadczą usługi naprawy pojazdów samochodowych z wykorzystaniem Towarów na rzecz klientów indywidualnych (dalej - Klient końcowy) oraz podmioty nabywające Towary dla własnych celów (dalej - Klienci). Klienci w transakcjach zawieranych ze Spółką występują jako czynni podatnicy podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00