Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.08.2017, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.294.2017.1.RS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.294.2017.1.RS

W zakresie podatku od towarów i usług dotyczącej braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z otrzymanym rabatem pośrednim.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 maja 2017 r. (data wpływu 6 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług dotyczącej braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z otrzymanym rabatem pośrednim - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 czerwca 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z otrzymanym rabatem pośrednim.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

D. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej Spółka lub Wnioskodawca) posiada siedzibę na terenie kraju oraz prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług IT. Spółka nabyła od podmiotu (spółki z o.o.) mającego również siedzibę na terenie kraju elementy serwerów, które wykorzystywane są do działalności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług. Producentem tych elementów serwerów jest podmiot z siedzibą w USA. Producent udzielił Spółce rabatu pośredniego i dokonał wpłaty na jej konto kwoty 4.000 $. Wnioskodawca zwrócił się do podmiotu udzielającego rabatu o wystawienie w związku z udzielonym rabatem dokumentu księgowego dokumentującego tą transakcję. Producent odmówił wystawienia jakiegokolwiek dokumentu oraz stwierdził, że transakcja została prawidłowo udokumentowana na gruncie prawa obowiązującego w USA.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie.

Czy w związku z otrzymanym rabatem pośrednim od producenta mającego siedzibę w USA Spółka zobowiązana jest do dokonania korekty wysokości naliczonego podatku od towarów i usług?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00