Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.04.2017, sygn. 0461-ITPP1.4512.135.2017.1.MS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0461-ITPP1.4512.135.2017.1.MS

Interpretacja przepisów prawa podatkowego, dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie rozstrzygnięcia, czy sprzedaż lodów własnej produkcji z automatu stanowi dostawę towarów, a w konsekwencji możliwości zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 31 stycznia 2017 r. (data wpływu 3 lutego 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozstrzygnięcia, czy sprzedaż lodów własnej produkcji z automatu stanowi dostawę towarów, a w konsekwencji możliwości zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 lutego 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozstrzygnięcia, czy sprzedaż lodów własnej produkcji z automatu stanowi dostawę towarów, a w konsekwencji możliwości zastosowania zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W chwili złożenia wniosku, nie prowadzi Pani działalności gospodarczej (jest Pani zatrudniona na etat). Pani teść natomiast prowadzi sezonową działalność gospodarczą, polegającą na produkcji i sprzedaży lodów. Z uwagi jednak na zły stan zdrowia, planuje zakończyć swoją działalność zawodową, a w miejscu prowadzonej przez teścia działalności (i w tym samym zakresie), działalność gospodarczą zamierza rozpocząć Pani. Zatem zamierza Pani prowadzić sezonową działalność gospodarczą, polegającą na produkcji oraz sprzedaży lodów z automatu. Masa lodowa przygotowywana będzie z gotowego proszku rozpuszczanego w wodzie. W ofercie znajdować się będą lody małe, średnie, duże wraz z dodatkami. Sprzedaż odbywać się będzie przy okienku, bez możliwości wejścia klienta do wewnątrz budynku. Płatność za towar dokonywana będzie bezpośrednio w chwili dokonania zakupu. Informacja o produktach znajdować się będzie na tablicy umieszczonej w okienku, nie będzie karty dań podawanej klientowi. Lody podawane będą wyłącznie w wafelkach lub miseczkach jednorazowych. Nie będzie Pani posiadać sali restauratorskiej, tzn. nie będzie możliwości konsumpcji lodów w lokalu wewnątrz, klienci nie będą mieli udostępnionej toalety ani szatni. W związku z prowadzoną działalnością planuje Pani zatrudnić jedną osobę do obsługi automatu. Brak będzie obsługi kelnerskiej zajmującej się profesjonalną obsługą klientów (nakryciem do stołu, doradzeniem klientowi w zakresie wyboru posiłku, posprzątaniem po konkretnym kliencie, itp.). Klienci nabywać będą gotowy produkt (lody), czemu nie będą towarzyszyć dodatkowe usługi, jakich klient mógłby oczekiwać, np. w restauracjach. Istotą transakcji będzie w tym przypadku sprzedany/nabyty lód. Zamierza Pani korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00