Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.07.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.200.2017.1.JF, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.200.2017.1.JF

w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku należnego i naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 maja 2017 r. (data wpływu 26 maja 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku należnego i naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów jest prawidłowe

UZASADNIENIE

W dniu 26 maja 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku należnego i naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

A. Sp. z o.o. (dalej A., Spółka lub Wnioskodawca) jest częścią międzynarodowego koncernu farmaceutycznego (Grupa) zajmującego się m.in. produkcją i dystrybucją produktów leczniczych na terytorium Polski. Spółka jest czynnym i zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej VAT).

W ramach swojej działalności Spółka zajmuje się dystrybucją na polskim rynku zarówno produktów leczniczych podlegających refundacji ze środków publicznych jak i produktów nierefundowanych.

Ww. produkty A. nabywa od jednego dostawcy (Dostawca) w ramach umowy dystrybucyjnej (Distribution and Sales Agreement - Umowa DSA).

Dostawca jest podmiotem powiązanym ze Spółką, mającym siedzibę i prowadzącym działalność w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, zarejestrowanym tam na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych.

Produkty lecznicze nabywane przez A. od Dostawcy przemieszczane są na terytorium Polski bezpośrednio z kraju siedziby Dostawcy lub z fabryki zlokalizowanej w innym kraju Unii Europejskiej (w tym przypadku stosowana jest procedura uproszczona w wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00