Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.07.2017, sygn. 0115-KDIT3.4011.156.2017.1.PSZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.156.2017.1.PSZ

Czy jeżeli Wnioskodawca wystawia faktury za wykonywane przez siebie usługi stomatologiczne na rzecz Spółki Cywilnej, to czy wykazując z tego tytułu przychody (w PL) będzie mógł jednocześnie, w proporcji do udziału w zyskach przypadającej na niego a wynikającej z umowy Spółki Cywilnej, zaliczyć ten koszt do swoich kosztów podatkowych z działalności gospodarczej w ramach Spółki Cywilnej?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 czerwca 2017 r. (data wpływu 6 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą w trojaki sposób w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych:

    1) jako Indywidualna Praktyka Lekarska lekarz stomatologii (zwana dalej PL); ta forma trwa już od lat w kilku miastach Polski (dokładnie trzy). Konkretnie w ramach PL Wnioskodawca robi: - diagnostykę zębów, tj. zdjęcia rentgenowskie zębów, tomografię zębów, oraz badania na osteoporozę dla dowolnych klientów, oraz - usługi stomatologiczne (leczenie zębów) dla Spółki Cywilnej podmiotu opisanego w punkcie nr 2). 2) jako wspólnik Spółki Cywilnej z siedzibą w G.; drugim wspólnikiem spółki jest małżonka Wnioskodawcy. Podział zysków w Spółce Cywilnej ustalono w ten sposób, że Wnioskodawca ma 95 %, a drugi wspólnik (małżonka) 5 %. Spółka Cywilna działa w kilku miastach Polski. Przedmiotem działalności gospodarczej spółki jest:
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00