Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.07.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.185.2017.1.JF, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.185.2017.1.JF
W jaki sposób należy opodatkować VAT nabycie linii produkcyjnej w Polsce, w szczególności w którym momencie należy przyjąć, że nastąpi dostawa linii? W jaki sposób należy opodatkować VAT nabycie Dodatkowych Elementów do linii produkcyjnej?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19 maja 2017 r. (data wpływu 22 maja 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nabycia linii produkcyjnej oraz dodatkowych elementów do tej linii jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 maja 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nabycia linii produkcyjnej oraz dodatkowych elementów do tej linii.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz następujące zdarzenie przyszłe:
P. Sp. z o.o. (dalej: P. lub Spółka) to jeden z największych polskich producentów stalowych pokryć dachów i elewacji. Każdego roku Spółka stara się rozszerzyć i unowocześnić asortyment oferowanych produktów dostosowując swoją ofertę do oczekiwań klientów i wymogów architektów.
Spółka jest czynnym podatnikiem VAT.
Odbiorcami produktów Spółki są podmioty budownictwa jednorodzinnego, przemysłowego, rolniczego, w tym odbiorcy płyt warstwowych w okładzinach metalowych.
W 2015 r. Spółka podjęła decyzję o rozpoczęciu nowej inwestycji. Jest to inwestycja związana z uruchomieniem produkcji płyt warstwowych dachowych i ściennych z okładzinami zewnętrznymi metalowymi i elastycznymi, tzw. rdzeniem z pianki PIR/PUR. Płyty PIR/PUR posiadają wypełnienie (rdzeń) ze sztywnej pianki poliuretanowej. Dotychczas Spółka produkowała płyty o innym wypełnieniu (np. ze styropianu, wełny mineralnej). Nowa inwestycja wymagała istotnych nakładów, gdyż produkcja nowego rdzenia do płyt odbywa się w sposób całkowicie odmienny od dotychczas stosowanego, m. in. z tego powodu, że wypełnienie (rdzeń) powstaje z surowców chemicznych na bieżąco w procesie produkcji danej płyty.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right