Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.07.2017, sygn. 0111-KDIB4.4014.142.2017.2.ASz, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB4.4014.142.2017.2.ASz
Czy transakcja sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa będzie opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) &− Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Zainteresowanych przedstawione we wniosku wspólnym z 25 maja 2017 r. (data wpływu &− 26 maja 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa &− jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 maja 2017 r. został złożony ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie w zakresie skutków podatkowych sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania: S.M. Sp. z o.o. (Nabywca, Kupujący, Spółka);
- Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania: Pana Z.K. PPHU T (Sprzedawca)
przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
S.M. Sp. z o.o. z siedzibą w W. (dalej: Spółka, Kupujący, Nabywca) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług w Polsce. Spółka zamierza dokonać nabycia składników materialnych i niematerialnych firmy PPHU T. Z.K. prowadzonej w formie jednoosobowej działalności gospodarczej (dalej: T), związanych z działalnością T. prowadzoną w K.Ł., polegającą na świadczeniu usług prania i czyszczenia przemysłowego na rzecz podmiotów profesjonalnych (głównie hotele). T. prowadzi również działalność gospodarczą w W., przy czym składniki materialne i niematerialne, ani zakład pracy związany z tą działalnością nie są przedmiotem nabycia przez Spółkę. W W. T. Sprzedawca posiada małe punkty pralnicze, a jego klientami są osoby fizyczne. Skala działalności w K.Ł. jest znacznie większa oraz odmienna w porównaniu do działalności prowadzonej w W.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right