Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.07.2017, sygn. 0114-KDIP3-2.4014.68.2017.1.LS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4014.68.2017.1.LS
Czy w świetle opisanego powyżej zdarzenia przyszłego, Wnioskodawca z tytułu uczestnictwa w strukturze cash-poolingu będzie zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 maja 2017 r. (data wpływu 29 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie cash-poolingu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie cash-poolingu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. należy do międzynarodowej Grupy Kapitałowej, Jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT na terenie Polski. Prowadzi opodatkowaną podatkiem VAT działalność gospodarczą w zakresie: reklamy, badania rynku i opinii publicznej, pozostałej produkcji wyrobów, działalności wydawniczej, działalności związanej z produkcją filmów, nagrań wideo, programów telewizyjnych, nagrań dźwiękowych i muzycznych, produkcji papieru i wyrobów z papieru, poligrafii i reprodukcji zapisanych nośników informacji, działalności związanej z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalności powiązanej, doradztwa związanego z zarządzaniem, pozostałej działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej, edukacji, działalności usługowej w zakresie informacji, wynajmu i dzierżawy, działalności związanej z administracyjna obsługą biura i pozostałej działalności wspomagającej prowadzenie działalności gospodarczej. Wnioskodawca planuje przystąpienie do oferowanych przez Banki mające siedzibę na terytorium Francji tzw. usług cash poolingu rzeczywistego, czyli kompleksowej usługi zarządzania płynnością finansową zwaną również systemem zarządzania środkami pieniężnymi w grupie rachunków (dalej: Usługa lub cash pooling). Wnioskodawca przystąpi do struktury cash poolingu jako tzw. uczestnik (dalej: Uczestnik). Uczestnikami umowy będą polscy jak i zagraniczni rezydenci podatkowi.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right